У Звягелі готували борщ, аби зібрати гроші на лікування пораненого воїна
Джерело: subota.online
У Звягелі провели гастрономічний захід “Молодіжний борщ”. Він мав благодійну мету — збір коштів на лікування пораненого військовослужбовця.
Про це розповіла співзасновниця благодійного фонду “Опора громади” Алла Володіна.
За її словами, 12 команд з різних куточків України готували борщ. Його можна було скуштувати за донат на лікування та реабілітацію звягельського важкопораненого військового.
Ідея проведення фестивалю виникла у громадської організації “Волонтерський штаб Житомира”, який у 2023 році здобув перше місце в Україні з варіння молодого борщу. Нині концепція дещо змінилася.
“Захід мав на меті об’єднати різних людей навколо української кулінарної традиції. За словами співорганізаторки заходу Галини Чибуровської, попереднє опитування показало, що лише 2% молоді до 25 років знають склад борщу, а готувати його не вміє жоден. Цього року виповнюється 440 років з першої письмової згадки про український борщ. Вважаємо важливим зберегти цю кулінарну спадщину, зважаючи на те, що багато молоді зараз виїжджає на навчання за кордон”, — розповіла Алла Володіна.
На заході зустрілася молодь Житомирщини, Запоріжжя, Хмельниччини, переселенці з Херсонщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини та інших регіонів, ветерани та родини загиблих військових.
“Всіх об’єднав український борщ. Понад 100 учасників готували його під виступи творчих колективів Звягельщини”, — додала Алла Володіна.
До однієї з команд увійшли звягельські ветерани Об’єднаної солдатсько-сержантської асоціації. Чоловіки варили борщ за сімейним рецептом. Вони також представили трофейні російські сухпайки та військовий дрон, які планують використовувати для навчання молоді.
Команда “Чарівниці борщу”, до якої увійшли члени громадської організації “Родини загиблих героїв”, готувала борщ за традиційним українським рецептом 14-15 століття.
“Переселенці з Херсонщини приготували борщ за своїм регіональним рецептом — з квасолькою і реберцями. Вони зауважили, що справжній херсонський борщ має готуватися з борщового буряка та місцевих помідорів, яких, на жаль, не знайшли у Звягелі, тому варили з бурячком вінегретним”, — розповіла Алла Володіна.
З-поміж учасників був і український телеведучий, гастроблогер та журналіст Костянтин Грубич. Він готував так званий Лізаветин борщ за рецептом з родини Лесі Українки.
“У 12 казанах під час заходу наварили понад 600 літрів різних борщів. Моя команда житомирських волонтерів варила лізаветин борщ з куркою та яблуками “Антонівка” за родинним переписом Косачів. У цю подію я був занурений з головою у буквальному сенсі. Чому? Бо з легкої руки ГО “Волонтерський штаб Житомира” був призначений головою журі. Скажу одразу — виграли всі. А от донатів найбільше назбирав запорізький борщ від гостей Звягеля з Широківської громади, що неподалік Запоріжжя”, — написав Костянтин Грубич на своїй сторінці у Facebook.
Костянтин Грубич готує борщ
“Молодіжна рада Широківської громади Запорізького району Запорізької області — це команда, яка зібрала найбільше донатів і стала переможцем. Участь у заході стала для них ковтком свіжого повітря та можливістю перепочити від постійних звуків обстрілів. З хвилюванням вони їхали до Звягеля, але поїхали з приємними теплими враженнями”, — розповіла Алла Володіна.
За її словами, під час заходу зібрали майже 90 тисяч гривень, які передали на лікування пораненого військовослужбовця Володимира Опанасюка.
suspilne.media