У Житомирі провели міжрегіональний форум «Формування мережі старшої школи: виклики та перспективи» (ВІДЕО)

Джерело: sk1.tv
Представники територіальних громад Житомирщини, Сумщини та Чернігівщини об’єднались на міжрегіональному форумі «Формування мережі старшої школи: виклики та перспективи», аби ознайомитись із особливостями впровадження реформи профільної освіти.
«Для того щоб поділитися досвідом, і саме головне що організатором даних питань за нашою ініціативою проводити асоціацію ОТГ відповідно за участю програми Паларіс, яка сьогодні діє в Україні. Тут є відповідні експерти, є люди з досвідом, є голови громад, заступники, начальники відділів освіти яким ми б хотіли щоб донесли необхідність даної реформи», — говорить Овруцький міський голова, голова Житомирського регіонального відділення ВАОТГ Іван Коруд.
Програму форуму сконцентрували на ознайомленні громад із особливостями впровадження реформи старшої профільної школи та формування спроможної освітньої мережі на місцевому рівні.
«Наша сьогоднішня зустріч якраз націлена на те, щоб ще раз проговорити всі можливі проблемні питання. Кожен ліцей має передусім мати учнів, учні – це ті головні люди, які мають бути в закладі. Сьогодні ми за останні роки бачимо стабільне зменшення в області дітей, якщо 3 роки назад це було 133 тис учнів, то сьогодні навчається 128 тисяч», — сказала директорка Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Наталія Осипович.
Нестача учнів спостерігається у більшості громад нашої області. Чоповицький селищний голова Михайло Філоненко каже: функціонування ліцеїв старшої школи в їх громаді є розмитою перспективою.
«Насамперед це невідповідність вимогам реформи, тобто немає кількості дітей, яка необхідна для впровадження цієї реформи, щоб у нас був профільний ліцей. Ми на такій межі, що нам зараз правильніше зробити в нашій Чоповицькій громаді: чи залишити профільний ліцей один, чи все таки відмовитися від цієї ідеї, щоб був якісний ліцей в сусідній громаді, куди ми зможемо доставляти наших дітей старших класів, які зможуть отримати профільну освіту в сусідній громаді», — говорить Чоповицький селищний голова Михайло Філоненко.
«Говорим сьогодні про сто ліцеїв, які були затверджені розпорядженням начальника військової адміністрації. Це 65 ліцеїв на базі закладів загальної середньої освіти і 35 ліцеїв на базі закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти. Поки що прогнозна мережа у 2024 році затверджена, ми цю роботу продовжуємо», — сказала директорка Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Наталія Осипович.
Брониківська громада також відчуває нестачу учнів та матеріальної бази. Тому там профільний ліцей не формуватимуть, натомість –співпрацюватимуть зі Звягельською громадою, пояснює начальниця відділу освіти, молоді та спорту Світлана Павлюк.
«Але на самому першому місці в нас є надання якісних освітніх послуг. Ми знаємо що ліцей №1 в місті Звягелі готується до даної реформи, ми зараз співпрацюємо зі Звягельською громадою, щоб наших учнів, десятикласників, вони готові прийняти до свого профільного ліцею з підвозом учнів. Ми будемо організовувати підвіз», — каже начальниця відділу освіти, молоді та спорту Брониківської селищної ради Світлана Павлюк.
Наразі реформу продовжують удосконалювати, а завдяки форуму з представниками освіти трьох областей України різні вертикалі влади змогли почути про проблемні питання, які виникають під час впровадження змін. Реформа дозволить учням самостійно скоригувати опанування майбутньої професії, обираючи відповідні предмети.