У Житомирі посадовців правоохоронних органів підозрюють у вимаганні грошей у фармацевтичних компаній
Джерело: subota.online
Державне бюро розслідувань заявило про викриття в Житомирі двох правоохоронців, яких підозрюють у вимаганні грошей у фармацевтичних компаній за видачу дозвільних документів. Один з затриманих тимчасово виконує обов’язки керівника управління одного з правоохоронних органів по боротьбі з наркотрафіком. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.
Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.
За інформацією ДБР, правоохоронці вирішили “заробити” на процедурі видачі дозвільних документів. Саме правоохоронні органи видають їх компаніям, які займаються збутом ліків із вмістом психотропних та наркотичних речовин. Згодом ці дозволи є підставою для отримання ліцензії в Міністерстві охорони здоров’я.
“Посадовці, один з яких тимчасово виконує обов’язки керівника управління одного з правоохоронних органів по боротьбі з наркотрафіком, після надходження подібного роду заяв починали вимагати кошти з підприємців. За 50 тисяч гривень вони обіцяли без зволікань видати документи впродовж кількох днів”, — йдеться в інформації.
Одного із фігурантів затримали під час передачі частини коштів 5 серпня 2024 року. Загалом ДБР задокументовано кілька фактів отримання неправомірної вигоди, пише пресслужба.
Як повідомила Суспільному речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша, фігурантами є заступник начальника та його підлеглий, оперативний працівник одного з підрозділів обласного правоохоронного відомства. Їх викрито під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму 90 тисяч гривень. Оплату в 50 тисяч та 40 тисяч гривень вони отримали наприкінці липня — початку серпня.
“Вони висунули вимогу представникам двох підприємств Житомира сплатити їм конкретні суми за одержання спецдозволів, необхідних для продовження підприємницької діяльності. Схему організували за надання дозволів на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів”, — розповіла Тетяна Гоша.
Обом посадовцям повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням — частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
Нині вирішується питання відсторонення фігурантів від займаних посад та обрання їм запобіжного заходу. Працівники ДБР діяло за сприяння СБУ, процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Джерело: suspilne.media