У Житомирі під час хакатону презентували проєкт для розмінування

Джерело: ukrinform.ua

У державному університеті «Житомирська політехніка» під час хакатону обрали трьох переможців, які створили проєкти, пов’язані з розмінуванням, вітровою генерацією електроенергії та контролем за домашній улюбленцем на відстані.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів декан факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки Державного університету «Житомирська політехніка» Андрій Ткачук.

«Hardware Hackathon, присвячений післявоєнній відбудові України, складався з двох етапів. Під час першого реєструвалися студенти та ліцеїсти, загалом їх було майже 100. На цьому етапі вони прослухали тренінги від фахівців, також була передбачена віртуальна екскурсія лабораторіям та інноваційним хабом нашого університету, щоб показати учасникам обладнання, яким вони зможуть скористатися при підготовці своїх проєктів», – зазначив Ткачук.

За його словами, на другому етапі хакатону учасники доопрацювали концепти своїх ідей та створили перші їх прототипи в лабораторіях університету. Загалом студенти та ліцеїсти подали 21 проєкт, із яких 11 команд пройшли до фіналу.

Серед ліцеїстів перше місце посіла команда, яка презентувала проєкт «Рухома платформа для розпізнавання мін та інших вибухонебезпечних пристроїв». Це колісна платформа з металодетектором та інтегрованою нейронною мережею, яка навчена визначати тип мін. Для цього команда створила базу даних на основі фотографій мін із різноманітних ракурсів. Принцип роботи платформи в тому, що коли камера бачить міну, вона звертається до бази даних та індентифікує її.

Серед студентів визначили два проєкти-переможці. Йдеться про «Вертикально-осьовий вітровий генератор із застосуванням алгоритму трекінгу точки максимальної потужності». Це своєрідний вітряк, який виробляє електроенергію та накопичує її.

Інший переможець – проєкт «Смарт-нашийник». Суть розробки в тому, що спеціальний нашийник одягається домашньому улюбленцю, а відповідний пристрій – на руку господаря. Розробники проєкту заклали в нього ідею реабілітації, коли військові зможуть мати постійний контакт зі своїми улюбленцями. Так само він підійде волонтерам, котрі надовго залишають тварину під час своїх поїздок.

Hardware Hackathon організував Інноваційний хаб Житомирської політехніки та факультет комп'ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки за підтримки інвестиційної компанії BGV Group Management.

Як повідомляв Укрінформ, у державному університеті «Житомирська політехніка» презентували 6 технологічних стартапів, розроблених у межах акселераційної програми BGV Hardware Accelerator.