Так швидко від трипсів на троянді я ще не позбавлялася: геніальна хитрість з вражаючим ефектом. Моя знахідка
Трипси на трояндах – серйозна проблема не тільки для новачків, а й для досвідчених садівників. Дрібна комаха (0,3-1,2 см), що харчується клітинним соком. Садівники назвали перевірені методи боротьби з трипсами
Вони швидко розмножується і легко переміщаються у просторі. Злісний шкідник проходить 3 фази розвитку: від яєць та личинок до дорослих особин (імаго). Найнеприємніше, що в деякі з цих перехідних періодів комаха слабо реагує на обробку чагарника хімічними речовинами.
Яйця, що відкладені на зворотному боці листових пластин, не завжди вчасно виявляються. А наприкінці сезону шкідник ховається на зимівлю у верхніх шарах ґрунту або в рослинних рештках. Обробку (обприскування інсектицидами) проводять, коли комаха проявляє найбільшу активність, атакуючи рожеві кущі.
Причини появи трипсів
Ідеальна умова для розвитку та поширення шкідника – тепло (понад 25 °С), посушлива погода. Поява шкідника можна знайти не відразу. Тільки при уважному огляді помітні світлі плями на листових пластинах. Крім того, пошкоджені бутони не розкриваються, а поїдені квіти сильно деформовані.
Важливо! Трипси володіють добре розвиненими кінцівками з присосками, їх неможливо позбутися механічним способом. Ефект дає лише хімічна обробка із застосуванням професійних засобів.
Методи боротьби зі шкідником
Для знищення трипсів досвідчені садівники застосовують біологічні та хімічні препарати:
- Конфідор Екстра;
- Актора;
- Актелік;
- Актофіт.
Як профілактика застосовують народні засоби: настоянку з часнику, коріння кульбаби, помідорного бадилля, чорнобривців з додаванням миючих засобів. Однак ці методи боротьби не такі ефективні, як обприскування чагарника агресивними хімічними препаратами. Увага! Обробку чагарника проводять у ранкові або вечірні години, в суху та безвітряну погоду. Обприскування рослини, покритої росою, зводить всі зусилля нанівець.
Садівники назвали перевірені методи боротьби з трипсами
Квітки та бутони найбільше страждають від трипсів. Якщо кількість шкідників досягла загрозливих розмірів, доводиться жертвувати ураженими частинами рослин. Бутони та квіти обривають та утилізують (спалюють), а чагарник обробляють ефективним засобом.
Трипси – серйозна загроза для рожевих кущів. Поява шкідника легше запобігти, ніж боротися з ним. Прості правила агротехніки: розпушування ґрунту та знищення рослинних решток наприкінці кожного сезону допоможе скоротити ризик появи цих комах.
Джерело: noviydoctor.com