Соціальна галузь на Житомирщині: фахівців привітали із професійним святом (ВІДЕО)
Джерело: sk1.tv
З початком повномасштабного вторгнення соціальна галузь Житомирщини не лише змогла зберегти позиції і продовжити роботу, а й активно розвивається та запускає нові програми допомоги.
«Соціальні працівники – це одні з наших найбільш шанованих людей, вони працюють з людьми, вони надають соціальні послуги майже цілодобово, постійно на контакті, завжди все роблять з відкритим серцем. Особливо зараз, під час війни, коли у людей дуже багато болю і страждань, треба дійсно працювати над тим, щоб держава піклувалась про людей, надавала ці послуги», — говорить Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
Директорка департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Олена Грищук розповідає, працюють фахівці за принципом: «Формуємо спроможність замість залежності». Особливу увагу наразі приділяють внутрішньо переміщеним особам і людям мудрого віку.
«Майже 5 тисяч чоловік працює зараз на Житомирщині в соціальній галузі. Хочу наголосити, що саме в громадах надаються всі ці соціальні послуги і близько 1300 осіб, працівників соціальної галузі, фахівців соціальної роботи, робітників соціальних саме в громадах забезпечують надання усіх цих послуг», — сказала директорка департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Олена Грищук.
Наразі у громадах нашої області надають усі ті ж самі соціальні послуги, що і у великих містах. Горщиківський сільський голова Олексій Туровський каже, у них багато літніх людей проживають самі та не мають допомоги від родичів чи близьких, тож власними силами намагаються забезпечити пенсіонерам гідну старість.
«У нас організований Центр надання соціальної допомоги, працює директор і працює ще один фахівець соціальної роботи, а також 10 соціальних робітників. Це крім того, що працює ЦНАП, який теж задіяний у наданні соціальних послуг. Вивчаємо питання, щоб збільшити штат і, звичайно, хочемо поліпшувати їхню матеріальну базу постійно», — говорить Горщиківський сільський голова Олексій Туровський.
Нещодавно у Коростені до Дня працівника соціальної сфери фахівців з різних громад відзначили нагородами. А також Благодійний фонд BGV передав громадам сертифікати на моторолери, які допоможуть оперативніше обслуговувати населення. На Житомирщині багато великих громад, площа яких не дозволяє фахівцям соціальної сфери швидко надавати послуги своїм підопічним, пересуваючись велосипедом, тож моторолери точно стануть їм у нагоді.
«Площа громади 250 квадратних кілометрів і потрібно надавати послуги швидко і якісно, тому це буде дуже гарним допоміжним засобом для надання соціальних послуг», — каже Семенівський сільський голова Наталія Семенюк.
«На сьогодні це дуже важливо для нашої громади. Звичайно, погано, що є люди, які потребують таких послуг, але ми живемо у соціальнонаправленій державі, тому першочергове наше завдання, місцевого самоврядування надавати даний вид послуг», — говорить Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук.
Загалом громади отримали 68 сертифікатів на моторолери, які вже незабаром зможуть обміняти на новенький транспорт. Окрім того, за ініціативи Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Діяльність органів соціального захисту населення: сучасний стан та перспективи вдосконалення».
«Ми говорили сьогодні про підвищення рівня соціальних працівників, про їхнє додаткове навчання, розвиток. Ми говорили про Євроінтеграцію, які виклики чекають країну, Житомирщину зокрема, в цьому напрямку. Звичайно, нам доведеться застосовувати європейські стандарти, ми будемо звертатися до партнерів, щоб вони провели навчання для наших соціальних працівників, підготували нас», — підсумував Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
За результатами круглого столу усі разом намітили подальші плани та визначили конкретні кроки розвитку соціальної галузі на Житомирщині.