Росіяни зняли фейкове відео, у якому начебто українські військові «знущаються» з літнього жителя Курщини
Джерело: detector.media
Російські пропагандисти «верифікували» особу одного з чоловіків на відео та почали поширювати його персональні дані, але з`ясувалося, що вони належать зовсім іншій людині.
Росіяни створили чергове фейкове відео, у якому начебто українські військові знущаються з літнього чоловіка в Курській області. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації, який встановив, що персональні дані одного з чоловіків на відео належать зовсім іншій людині.
– інформують у ЦПД.
Центр верифікував інформацію в Міністерстві внутрішніх справ України та встановив, що «ідентифікована» росіянами особа не має жодного відношення до подій на резонансному відео.
За інформацією поліцейських, фото, персональні дані та номер мобільного телефону належать киянину, який свого часу звернувся до столичної поліції із заявою про те, що йому у месенджери почали надходити погрози фізичною розправою та вбивством.
Поліцейські встановили, що персональні данні киянина були розповсюджені проросійськими пропагандистськими телеграм-каналами й пабліками з твердженням, що це саме він зображений на відео з Курської області.
Як повідомляють у ЦПД, за результатами першочергових слідчих дій було встановлено, що киянин не покидав території столиці. Також зовнішність і голос чоловіків, зафіксованих на відео, не збігаються із зовнішністю та голосом киянина. Встановлено, що поширена інформація є фейком, а сам чоловік не має жодного відношення до подій на відео.
, – наголосили у Центрі протидії дезінформації.
Раніше ми повідомляли, що росіяни активізували зйомку постановних роликів про Курську область з переодягненими у форму Збройних сил України людьми. Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко,
В ЦПД також попереджали, що Росія намагається використати ситуацію в Курській області для нових інформаційних атак проти України та безпідставних звинувачень українських захисників у воєнних злочинах.
Крім того, російські ЗМІ розповсюджували відеоролики, які міністерство оборони РФ видає за записи «успішних ударів» по ЗСУ на курському напрямку, але насправді ці відео були зняті давно і в інших місцях.