Прокуратура перенаправила звернення щодо темників в Укрінформі до столичної поліції
Джерело: detector.media
Київська міська прокуратура перенаправила звернення народних депутатів щодо можливого кримінального правопорушення, пов'язаного з поширенням темників у державному інформагентстві Укрінформ, до столичної поліції. Звернення стосується перешкоджання законній професійній діяльності журналістів за статтею 171 Кримінального кодексу України.
Прокуратура перенаправила звернення народних депутатів щодо можливого кримінального правопорушення, пов’язаного з поширенням темників у державному інформагентстві Укрінформ, до столичної поліції.
Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури у коментарі Українській правді.
У червні кілька народних депутатів звернулися до Офісу генпрокурора з приводу можливого кримінального правопорушення, зокрема за статтею 171 Кримінального кодексу України про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
Офіс генпрокурора відповів, що скерував депутатський запит до Київської міської прокуратури. Прокуратура ж пояснила, що не є органом досудового розслідування, тому скерували його до компетентного органу — ГУ Нацполіції у м. Києві.
, — відповіли у пресслужбі прокуратури.
Нагадаємо, 29 травня «Українська правда» оприлюднила статтю «Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ», у якій повідомила, що колишній генеральний директор державного інформаційного агентства «Укрінформ» Олексій Мацука, призначення якого пов’язують з людьми з Офісу президента, поширював серед співробітників темники, тиснув на працівників, щоб ті звільнялися, і планував переформатувати структуру агенції, щоб призначити на окремі посади «потрібних» людей.
За кілька днів до оприлюднення розслідування, 24 травня 2024 року, генеральний директор Укрінформу Олексій Мацука повідомив, що йде з посади, а новим генеральним директором агентства призначили колишнього речника Східного угруповання військ Збройних сил України полковника Сергія Череватого.
30 травня кореспондент Укрінформу в Чернігівській та Черкаській областях Юрій Стригун повідомив Суспільному, що в грудні 2023 року справді отримав від свого редактора темник з бажаними та небажаними спікерами в Чернігівській області.
Вже наступного дня, 31 травня, 57-річний Юрій Стригун повідомив, що отримав повістку. Крім цього, новопризначений гендиректор Укрінформу Сергій Череватий видав окреме розпорядження для журналіста терміново з’явитися в ТЦК і поінформувати його про результати такого візиту. У коментарі «Детектору медіа» Юрій Стригун припустив, що між тим, що він отримав повістку і вголос сказав про темники в Укрінформі, може бути зв’язок.
Після цього генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий повідомив, що підписав розпорядження про звірку даних військовозобов’язаних стосовно п’ятьох працівників Укрінформу, серед яких і Юрій Стригун. За його словами, розпорядження про необхідність цим працівникам агентства прибути до ТЦК було відправлено 22 травня, а Укрінформ отримав цей документ 31 травня.
11 червня стало відомо, що Офіс генпрокурора спрямував запит щодо тиску на журналістів до Київської прокуратури.