Обов’язково зробіть ці маленькі трюки з томатами у серпні 2024 року: прості поради від сусіда-агронома

У серпні важливо продовжувати ретельно доглядати за томатами. Дізнайтеся, як можна пришвидшити дозрівання цих овочів, а також прибрати всіх шкідників та хвороби. Городники розповіли, як правильно доглядати за томатами в серпні

Варто пам’ятати, що у серпні помідори також вимагають частого поливу. Під час періоду дозрівання плодів рекомендується поливати їх менш щедро, проте частіше, особливо це стосується спекотних днів. Крім того, після проведення поливу в теплиці важливо залишати двері та вікна відкритими, щоб знизити рівень вологості повітря. Також рекомендується припиняти полив томатів, коли на кущах дозрівають останні плоди.

До того, щоб зберегти вологу в ґрунті та зменшити частоту поливу, радять використовувати для грядок мульчу. Мульчування також сприяє стабільності температури ґрунту, роблячи його пухким і повітряним. Це створює сприятливі умови для активності дощових черв’яків та розмноження корисних ґрунтових мікроорганізмів.

Також, щоб всі сили томатів були направлені виключно на утворення плодів, слід проводити обрізку верхівки високорослих помідорів. Рекомендується робити зріз над другим листочком, розташованим після верхньої китички, що містить зав’язі або суцвіття.

Ці простенькі кроки в догляді за томатами в серпні неодмінно прискорять їх дозріванняЦі простенькі кроки в догляді за томатами в серпні неодмінно прискорять їх дозрівання

Що стосується підгодівлі, то у серпні помідорам потрібен калій. Цей елемент відіграє ключову роль в обміні речовин томатів, сприяє стрімкому дозріванню рослин, зміцнює їхній імунітет, підвищує кількість зав’язей і поліпшує смакові якості плодів. Основним джерелом калію є зола. Для підгодівлі помідорів застосовується приблизно одна склянка золи на 10 літрів води. У серпні зазвичай достатньо одного-двох підживлень.

Крім того, потрібно систематично прибирати старі та пожовклі листки, які розташовані внизу куща. Це допоможе покращити провітрювання та освітлення. Також щойно з’являються перші симптоми захворювання, слід негайно прибирати хворі листки, щоб запобігти поширенню інфекції. Після цього можна провести обробку кущів за допомогою розчину марганцівки.

Джерело: noviydoctor.com