Міненерго заявило про ознаки дезінформації та ІПСО в інтересах Росії у статті Financial Times
Джерело: detector.media
Відомство наголошує, що у статті змішано правдиві та фальшиві дані, містяться неправдива інформація, що подається як факт, та апелювання до емоцій читача.
У Міністерстві енергетики України заявили, що стаття Financial Times під назвою «Росія знищила більше половини енергетики України» має ознаки інформаційно-психологічної операції, маніпулятивний характер та просуває наративи ворога.
«У статті використовуються посилання на анонімні джерела в українському уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами. Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними.
Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що “Ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві”. Таке твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення», — йдеться в заяві Міненерго.
У міністерстві також наголосили, що у статті міститься неправдива інформація, що подається як факт: «Констатується, що 31 травня було ухвалено рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2 рази. Це є відвертою брехнею і маніпуляцією. Адже розмір тарифу збільшився на 63% і є велика різниця між 60 та 100%».
Щоб надати матеріалу більшої правдоподібності, у статті змішано правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача, підкреслено в заяві.
«Наразі в українському інфопросторі значно збільшилась кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період. Просимо не поширювати неправдиві наративи і дезінформацію, підігруючи ворогу, і не спекулювати на чутливій для суспільства темі. Довіряйте тільки офіційним джерелам інформації», — закликають у Міненерго.
Зазначимо, що у статті Financial Times, опублікованій 5 червня, йдеться, зокрема, про те, що з початку повномасштабного вторгнення Росія знищила понад половину виробництва електроенергії України, внаслідок чого генерація впала з 55 до 20 ГВт, а українці до зими, ймовірно, проводитимуть більшу частину дня без електрики.
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства енергетики України