Коли краще поливати помідори – вранці чи ввечері? Подумайте тричі, перш ніж зробити: є золоте правило
Полив томатів — один з найрозповсюдженіших нюансів, який часто стає причиною появи і грибку, і шкідників. Як не припуститися помилки та як правильно вносити воду? Дізнайтеся у матеріалі. Городник розповів, в який час потрібно поливати помідори
Годі й розповідати, наскільки томати потребують води. За допомогою цієї рідини вони поглинають поживні речовини та нарощують свої плоди. Проте, помідори — достатньо капризна і вибаглива культура, яка може негативно відреагувати на неправильний полив.
То як же догодити цим вередухам? Коли правильно їх напувати?
Городник розповів, в який час потрібно поливати помідори
Часто городники починають обдавати водою кущики прямо зранку. І це не є помилкою! На початку дня температура повітря зазвичай нижча, а сонце ще не настільки активне, що дозволяє воді проникати глибоко в ґрунт, не випаровуючись швидко. Втім, тут можна дещо схибити. Якщо поливати зі шланга і робити це просто хаотично, а не під корінь, є ризик, що ви обпечете листя. Рідина, що потрапляє на листя під дією сонячного проміння спрацьовує, як лінза та залишає плями.
На фоні цього вечірній полив має свої переваги. Після заходу сонця, температура знижується, а активність сонця зменшується, що дозволяє воді повільніше випаровуватися. І кущі довше можуть поглинати таку необхідну для них рідину. Тут ви можете не старатися поливати під корінь, адже до ранку листя точно просохне і лишиться без опіків. Однак вечірній полив може призвести до того, що листя залишиться вологим на ніч, що створює сприятливі умови для розвитку грибків та інших хвороб.
Городник розповів, в який час потрібно поливати помідори
Найкраще влітку робити так: десь о 7-8 вечора слід злегка розпушити ґрунт біля стебел та розкопати його до появи перших крупних корінців. У таку своєрідну лунку обережно вливаємо 3-5 літрів води. Даємо їй проникнути всередину і лише тоді закопуємо. Це допоможе кущам насититися рідиною та унеможливить появу гнилі на зеленій масі й плодах.
Джерело: noviydoctor.com