Екоінспектори відібрали на житомирській АЗС проби пального для перевірки його якості
Джерело: sk1.tv
26 серпня 2024 року, на виконання доручення Державної екологічної інспекції України, фахівці відділу державного ринкового нагляду ДЕІ Поліського округу розпочали позаплановий захід відповідно до підпункту 2 пункту 1 ст. 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а саме здійснення позапланової перевірки за зверненням споживача (користувача) відповідної продукції щодо неналежної якості пального на АЗС Oil-X по вул. Івани Сльоти у Житомирі. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
Фахівцями Інспекції відібрано проби для проведення досліджень щодо відповідності пального вимогам технічного регламенту, які вже надіслано на експертизу.
Такі позапланові перевірки відновлено у зв’язку зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 08 березня 2024 р. № 261 до Постанови КМУ № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».
Відбуваються позапланові перевірки протягом періоду воєнного стану, зокрема за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.
«Наразі фахівцями Інспекції на території Житомирської та Рівненської областей проведено 5 таких позапланових перевірок якості пального. За їх підсумками прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення порушень законодавства у сфері ринкового нагляду та вжито адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу», — йдеться у повідомленні.
Довідково: Згідно статті 24 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» органи ринкового нагляду проводять позапланові перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів за зверненнями споживачів (користувачів) відповідної продукції, а також органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів (об’єднань споживачів), об’єднань суб’єктів господарювання, у яких міститься інформація про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію.