Скільки цьогоріч коштує зібрати першокласника? (ВІДЕО)
Джерело: sk1.tv
Найважливіше завдання, яке постає перед учнями – обрати щоденник. Ми обрали за 50 гривень. На урок мистецтва учню чи учениці знадобляться фарби з пензликами, альбом, пластилін та дощечка, різнокольорові фломастери та олівці, клей ПВА.
Батьки, які збирають своїх синів та доньок до школи, розповіли найважче зібрати першокласників. А потім потрібно щорічно докуповувати інші необхідні речі.
«В принципі, цьогоріч не дуже багато затратили, тому що канцтоварів трохи лишилося з минулого року. В середньому десь до 1000 гривень. Звичайно на якість звертаємо увагу, і беремо до уваги те, що бажає купити дитина собі», — говорить Марина Хабчик, яка збирає доньку в школу.
Мама Ірина купує канцелярію сину-дев’ятикласнику. За її словами, ціни зросли, але навчання того варте.
«Якщо разом все зібрати, то воно б’є по ціні. А так, я б не сказала, що там найдорожче. Ну в ціні, то так атласи, контурні карти більш дорожчі. Якщо там пенал хоче крутіший, то може бути дорожчий також. Я думаю, що більше тисячі точно буде», — каже Ірина Сокирко, яка збирає сина в школу.
Зараз українці постійно зіштовхуються з викликами війни, тож не усі мають можливість забезпечити своїх дітей необхідними для навчання речами. Але тоді на допомогу можуть прийти благодійники. До прикладу, благодійний фонд BGV Геннадія Буткевича у співпраці з німецькою некомерційною організацією #WeAreAllUkrainians ініціювали проєкт «Портфель для першачка».
«Він передбачає забезпечення укомплектованим портфелем дітей, які в цьому навчальному році ідуть в перший клас. Даний портфель буде укомплектований дуже багатою кількістю речей для першого класу. Це звичайно щоденник, зошит, альбом для малювання, для ліплення, навіть там буде ланчбокс. Тобто все, все найнеобхідніше», — говорить директорка Благодійного фонду BGV Поліна Алдошина.
Проєкт впроваджують у дев’яти областях, зокрема й у Житомирській. Допомогу можуть отримати діти з-поміж ВПО.
«Тобто перша умова – це мати довідку ВПО на тій території, на якій впроваджується даний проєкт. І друге обмеження ми ввели по статусу дитини. Звичайно, ми розуміємо, що на всю кількість дітей ВПО, які підуть в перший клас дуже важко було знайти таку кількість допомоги, тому другою умовою є статус. Цей статус передбачається для сімей багатодітних, малозабезпечених, для дітей з інвалідністю тощо», — сказала директорка Благодійного фонду BGV Поліна Алдошина.
Для того, щоб отримати такий набір з шкільним приладдям потрібно зателефонувати в одне з обласних представництв Офісу Омбудсмана або ж самостійно надіслати заявку за посиланням, яке бачите на екрані. В рамках проєкту планують роздати першачкам 1200 портфелів.