Житомирянин зробив понад 30 стрибків із парашутом: як це було
Джерело: subota.online
41-річний житомирянин Роман Покотило зробив 31 стрибок з парашутом. Кореспондентам вчитель фізкультури розповів, що першу спробу здійснив 16 років тому заради цікавості, яка з часом переросла у захоплення.
За його словами, перші спроби стрибків з парашутом здійснив у 2008 році на Чернігівському аеродромі спортивного клубу “Прогрес”. Потім стрибав на базі Вінницького авіаційно-спортивного клубу.
“Підйомів у небо було 33 штуки і зробив 31 стрибок. 2 рази я не стрибнув, чому, тому що перший раз у мене спрацював ППК-У — прилад, який дивиться за висотою і в мене хтось ненавмисно висмикнув шпильку. А вдруге ми всі піднялися на висоту 1800 метрів, в нас були готові стрибки і почалася злива. На землі немає, а зверху є і нам заборонили, тому що парашути синтетичні і вони набираються вологи. Це небезпечно у самих стрибках і приземленні”, — сказав Роман.
Роман Покотило, парашутист, вчитель фізкультури
Він розповів, що стрибав по сигналу інструктора з висоти не менше 800 метрів, а парашутну шпильку з першого стрибка носить при собі як талісман. За його словами, головним у стрибках з парашутом є дотримання техніки безпеки.
“Нас підняли на 1800 метрів, а десь з 1600 до 1200 метрів була хмарність, взагалі землю не було видно. І коли ви входите в хмару, то відчувається вологість по щоках. От є таке, нас вчать несподіванки при приземленні. Я от приземлявся на дерево. Це було цікаво, ти летиш, згрупувався, руки, ноги тримаєш, пройшов гілля, “тудух”, завис, все добре. Дивлюсь, до землі ще далеко, а я вишу на гіллі догори ногами. Відкриваю запасний парашут, щоб спуститись, він десь 3-4 метри. І що ви думаєте, я землі не дістався, прийшлося по деревах спускатися”, — поділився Роман.
За словами парашутиста, з висоти пташиного польоту цікаво дивитися на землю. Зараз чоловік стрибків не робить, збирається відновити їх після завершення війни.
“Після закінчення війни хочу побачити всіх друзів, парашутистів, з якими я стрибав і буду в майбутньому стрибати. Це дуже важливо, тому що це така велика родина, яка об’єднує і в якої є ціль — це лягти на потік, коли ти стрибаєш в небі. Насамперед коли ти стрибаєш в парашутному спорті, хочеться, щоб тебе найвище підняли і ти відчув це як політ птаха”, — додав Роман.
Роман Покотило з товаришом Роман Покотило з інструктором в небі
Джерело: suspilne.media