Ліліям і герані після цвітіння – обовʼязково: ці 3 процедури “зарядять” квіти на шикарну бутонізацію
Ліліям та герані потрібен особливий догляд після завершення етапу цвітіння. Дізнайтеся у цьому матеріалі, які три прості кроки варто зробити, щоб отримати щедру бутонізацію. Ділимось перевіреною схемою догляду за ліліями та геранню після цвітіння
Одним із кроків у догляді за ліліями, який необхідно зробити після цвітіння, є обрізка. Зазвичай переважна більшість видів лілій вже відцвітають до серпня. Але після завершення цвітіння слід обрізати тільки квітку. Це допоможе запобігти створенню насіння, яке знесилює рослину. А от що стосується обрізки квітконосів, то її варто провести вже тільки після засихання та пожовтіння.
Також лілії після цвітіння рекомендується пересадити. Зазвичай для більшості сортів цю процедуру проводять у другій половині серпня. Саме у цей період квітка абсолютно повністю перенастроюється на етап спокою, а це значить, що шанси нашкодити рослині дуже низькі. Пересаджування відбувається індивідуально для кожного сорту та за ситуацією.
Крім того, наступний крок, який варто зробити після цвітіння лілій, – це провести підживлення. Зокрема, на цьому етапі рекомендують добрива, у складі яких є фосфор, калій, кальцій та магній. З органічних підживлень чудово підійде попіл, у складі якого саме міститься фосфор та калій. Для цього варто кілька днів настояти попіл у воді у співвідношенні 1:3, а потім розбавити водою у співвідношенні 1:3 та провести полив лілій під корінь принаймні один раз після завершення цвітіння. Або, як варіант, можна просто розсипати орієнтовно одну склянку попелу під кожний кущ.
Догляд за ліліями та геранню після цвітіння: корисні поради
Що стосується догляду за геранню після цвітіння, то тут потрібно здійснити такі ж самі три прості кроки, але вже з рекомендаціями відповідно до цього виду квітки. Відтак, після завершення цвітіння герані, експерти радять провести повторну обрізку. Для цього слід видалити всі квітконоси, котрі відцвіли, засохле та зів’яле листя, а також стебла, які травмовані. Крім того, у липні-серпні необхідно зрізати або прищипувати стебла, які занадто відросли.
Пересаджування герані найкраще здійснювати ранньою осінню або весною, оскільки у цей час рослина вже не перебуває на етапі рясного цвітіння. Для підживлення можна використати дріжджі. Для цього необхідно у 4 склянках теплої води розчинити приблизно 100 г сухих дріжджів, все ретельно перемішати і потім, коли засіб трішки охолоне, полити ним рослину. Також для підживлення герані можна використати цукор. Для цього потрібно розчинити 2 столові ложки цукру у 4 склянках води та провести полив.
Джерело: noviydoctor.com