У тимчасово окупованому Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідувань неповнолітніх
Джерело: detector.media
Підлітків переслідують в адміністративному порядку і застосовують такі види покарань, як штрафування батьків або декілька діб арешту самим неповнолітнім.
У тимчасово окупованому Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідувань неповнолітніх. Про це інформує Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) у фейсбуці.
«За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, за період окупації Криму нами було зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідування неповнолітніх», — ідеться в повідомленні.
Зазначається, що підлітків переслідують в адміністративному порядку і застосовують такі види покарань, як штрафування батьків або декілька діб арешту самим неповнолітнім (є також випадок, коли підлітків засудили до позбавлення волі на декілька років з відбуванням покарання в колонії).
У КРЦ повідомляють, що кількість переслідуваних окупантами дітей може бути більшою. Так само, як і досі невідомою є точна кількість дорослих, які перебувають у російському полоні.
Правозахисники вважають переслідування підлітків незаконними, політично вмотивованими та злочинними. Ця політика окупантів спрямована на залякування дітей з метою придушити будь-які спроби висловити власну думку та виявити протест, а також схилити їх на свій бік. Такі випадки позначаться на дитячій психіці, залишаться в пам’яті на довгий час та вплинуть на подальше життя дітей, підкреслили в КРЦ.
Детальніша інформація про кожний випадок переслідування та покарання підлітків надається на сайті Кримського ресурсного центру.
Так, наприклад, 9 листопада 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону ухвалив «вирок» двом підліткам, підозрюваним у «підготовці терористичного акту» в Криму. Вони засуджені до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у виховній колонії та до чотирьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму відповідно.
23 листопада 2021 року російські силовики затримали двох дітей: 16-річного Амара Абдулгазієва та 14-річну Мер’єм Куламетову, які прийшли зустріти з ізолятора тимчасового тримання адвоката Едема Семедляєва. Їх добу утримували в СІЗО.
26 травня 2023 року російські окупанти в Керчі затримали трьох юнаків, які наносили написи про Путіна, російську армію вбивць і належність Криму до України. Хлопців заарештували на 15 діб, а також погрожують посадити на 5 років.
13 листопада 2023 року українського студента КФУ ім. Вернадського затримали нібито після публікації його листа в телеграм-каналі колишньої народної депутатки, членкині всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірини Фаріон. Його змусили просити вибачення на камеру (нагадаємо, що цей лист юнак надіслав Фаріон у приватному режимі, на її електронну пошту. Але Фаріон надала листу публічності, опублікувавши у своєму телеграм-каналі, — саме після цього про лист студента й дізналася окупаційна влада Криму. — «ДМ»)
У Кримськотатарському ресурсному центрі вважають дії російських окупантів відступом від Конвенції ООН про права дитини — згідно з її засадами, на державу, в межах юрисдикції якої перебуває дитина, покладається відповідальність захищати права дитини без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження. А також грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, яке забороняє застосовувати законодавство країни-окупанта на окупованих територіях.
Фото з сайту Кримськотатарського ресурсного центру